Natura znów w modzie, czyli zdrowa żywność i organiczne kosmetyki

pukkaDbanie o zdrowie obejmuje wiele czynników. Odpowiednia dieta, codzienna porcja aktywności fizycznej, zdrowy i wartościowy sen – to tylko niektóre aspekty. Dla wielu osób znaczenie mają również zdrowe, piękne włosy i gładka skóra. Te czynniki zależą nie tylko od odżywiania wewnętrznego, ale i zewnętrznego.

Kosmetyki, czerpiące z natury

Moda na organiczne kosmetyki dotarła jakiś czas temu i do naszego kraju. Obecnie na półkach w drogeriach można znaleźć wiele serii organicznych kosmetyków, pochodzących z różnych stron świata. Indie czy Rosja – kosmetyki naturalne z tych krajów stały się bardzo popularne. W ich składzie przeważają składniki roślinne, takie jak olejki oraz wyciągi. Dzięki temu mydło czy balsam do ciała ma przyjemny, ziołowy zapach i delikatnie pielęgnuje skórę, nie wywołując podrażnień.

A co z odżywianiem?

Zarówno w sklepach ze zdrową żywnością, jak i w popularnych drogeriach coraz częściej widuje się zdrowe przekąski. Nasiona, orzeszki czy herbatki ziołowe, np. Pukka, można zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sieci. Dostęp do nich jest możliwy praktycznie z każdego miejsca. Warto popróbować i znaleźć takie produkty, które będą najlepiej odpowiadały naszym potrzebom.